Pomozte Vojtovi - výzva a video s informacemi

14. září 2012 v 9:13 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Vojtíškův příběh, který jsme publikovali v dubnu tohoto roku, se stal jedním z nejčtenějších na našem serveru a zároveň jedním z nejodkazovanějších na Facebookových profilech našich čtenářů.

Maminka Vojtíška, paní Anna, se snaží s celou Vojtovou rodinou, najít příčinu jeho problémů, stanovit správnou diagnózu i možnosti a postupy jeho léčby. Vojtíšek není jediný, kdo má podobné problémy - více v celém jeho příběhu - Maminky nepláčou:) - a tak přichází výzva Aničky, kterou jsme nazvali Vojta hledá pomoc.

Cílem výzvy Vojta hledá pomoc není shromáždění finančních prostředků, ale snaha najít pacienty, kteří trpí podobnými symptomy a mají podobné příznaky, které ani moderní gastroenterologie, alergologie a další medicinské obory nejsou schopny diagnostikovat a přístup lékařů k jednomu jedinci s těmito příznaky je velmi specifický.

Pokud bychom lékařům ukázali, že je podobných pacientů více, je velmi pravděpodobné, že se jejich přístup mohl velmi radikálně změnit a možná by se problémem mohli zabývat jako případnou diagnózou a ne jako variantou určité choroby nebo nespecifikovaným problém v oblasti trávení.

A již nyní mohu prozradit, že výzva Aničky má velkou odezvu mezi veřejností a také se jí podařilo najít již několik dětských i dospělých pacientů s podobnými příznaky.

Ačkoliv to běžně nedělám, tak si Vás dovolím touto cestou požádat, abyste článek Vojta hledá pomoc prolinkovali ze svých facebookových nebo jiných sociálních profilů, ze svých blogů nebo webů. Děkuji.

V případě, že máte pro Aničku vzkaz, tak můžete využít diskuzní fórum zde - Diskuse ke článku: Vojta hledá pomoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama