Září 2012

Recept na ovocné švestkové knedlíky z bramborového těsta

18. září 2012 v 8:22 | Petr
Ovocné Knedlíky v různých variantách a variacích se objevují ve většině českých domácností a kuchyní. Protože přichází sezóna švestek, tak nabízíme nový recept na ovocné knedlíky ze švestek nebo švestkových povidel. Recept na ovocné knedlíky z bramborového těsta vložila paní Lenka a je vhodný pro následující diety Recepty na jídla neobsahující mléko (alergie na mléko a intolerance laktózy), Recepty na pokrmy vhodné pro celiakii, bezlepkovou dietu.

Recept na švestkové knedlíky


Ostatní recepty na ovocné knedlíky

Všechny recepty na ovocné plněné knedlíky na našem serveru - kynuté, nekynuté, bramborové, tvarohové jsou uvedeny v následujícím seznamu:


Pomozte Vojtovi - výzva a video s informacemi

14. září 2012 v 9:13 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Vojtíškův příběh, který jsme publikovali v dubnu tohoto roku, se stal jedním z nejčtenějších na našem serveru a zároveň jedním z nejodkazovanějších na Facebookových profilech našich čtenářů.

Maminka Vojtíška, paní Anna, se snaží s celou Vojtovou rodinou, najít příčinu jeho problémů, stanovit správnou diagnózu i možnosti a postupy jeho léčby. Vojtíšek není jediný, kdo má podobné problémy - více v celém jeho příběhu - Maminky nepláčou:) - a tak přichází výzva Aničky, kterou jsme nazvali Vojta hledá pomoc.

Cílem výzvy Vojta hledá pomoc není shromáždění finančních prostředků, ale snaha najít pacienty, kteří trpí podobnými symptomy a mají podobné příznaky, které ani moderní gastroenterologie, alergologie a další medicinské obory nejsou schopny diagnostikovat a přístup lékařů k jednomu jedinci s těmito příznaky je velmi specifický.

Pokud bychom lékařům ukázali, že je podobných pacientů více, je velmi pravděpodobné, že se jejich přístup mohl velmi radikálně změnit a možná by se problémem mohli zabývat jako případnou diagnózou a ne jako variantou určité choroby nebo nespecifikovaným problém v oblasti trávení.

A již nyní mohu prozradit, že výzva Aničky má velkou odezvu mezi veřejností a také se jí podařilo najít již několik dětských i dospělých pacientů s podobnými příznaky.

Ačkoliv to běžně nedělám, tak si Vás dovolím touto cestou požádat, abyste článek Vojta hledá pomoc prolinkovali ze svých facebookových nebo jiných sociálních profilů, ze svých blogů nebo webů. Děkuji.

V případě, že máte pro Aničku vzkaz, tak můžete využít diskuzní fórum zde - Diskuse ke článku: Vojta hledá pomoc.

Nový recept na Zapékané brambory a recepty na švestková povidla

13. září 2012 v 12:45 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Po delší době se v naší databázi receptů objevil nový recept v sekci hlavní jídla. Konkrétně jde o recept paní Lady, která nám popsala, jak vaří respektive pečet své Zapečené brambory s uzeným masem a hráškem. Recept není složitý a protože jsme postup přípravy na zapékané brambory vyzkoušeli, tam mohu potvrdit, že jde o jídlo výborné.

Recepty na švestková povidla

Letos se urodilo švestek jako máku a tak se jasně nabízí možnost švestky zpracovat na jako sušené nebo z nich uvaři klasická švestková povidla. A švetsková povidla nemusí být pouze klasická a tak v naší databázi receptů na švestková povidla naleznete i recept na povidla, která se pečou nebo švetskový recept pro naše děti, kdy jsou švetsky zpracovány jako nutela.

Seznam receptů na švetsková povidla