Květen 2012

Recept na Lívance jako od babičky

11. května 2012 v 10:10 | Petr
Lze udělat klasické české lívance bez lepku a bez mléka? Nový recept na našem serveru dokazuje, že bel lepku to jde zcela jistě a bez laktózy také. Protože jsme netestovali například sójové nebo ovesné mléko, tak nemůžeme říct, že lze použít i tato mléka a lívance podle uvedeného receptu jsou vhodné pouze pro celiakii a intoleranci laktózy.

Recept na naleznete zde - Lívance jako od babičky recept.

Další recept na podobné pokrmy jsou potom zde - Lívance.

Kauza křupky Pekkos pokračuje - vyjádření dovozce

4. května 2012 v 10:19 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Na základě varování Státní zemědělské a potravinářské inspekce jsme Vás informovali o problému s polskými bezlepkovými křupkami Pekkos (viz Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek).
Dovozce tohoto bezlepkového produktu společnost REJ s.r.o.nám zaslala vyjádření, ve kterém kategoricky nesouhlasí s rozhodnutím SZPI a argumentuje labaratorními testy stejné šarže produktu provedené nezávislou laboratoří.
Protože nám jde o bezpečnost a nestrannost, tak jsme vyjádření společnosti také uveřejnili - Prohlášení dovozce křupek Pekkos k výsledku kontroly SZPI a zde najdete výsledky laboratorních testů iniciované dovozcem - Laboratorní test křupek Pekkos zadaný dovozcem.