Duben 2012

Varování ČZPI - Polské bezlepkové křupky obsahují lepek

29. dubna 2012 v 15:26 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Další problém s potravinami dováženými z Polska se objevil v tak závažné formě, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce vydala v rámci RASFF varování o závažném zjištění o možné škodlivosti potravin. Jedná se o křupky z Polska, které jsou označeny jako bezlepkové a přitom lepek obsahu :-(.

Další informace a foto naleznete zde - Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek.

Nový příběh Vojtíška - dieta bez mléka, bez vajec, bez soji a bez lepku

20. dubna 2012 v 13:20 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Po delší době se na našem serveru objevil nový článek v sekci Příběhy alergiků. Jde o příběh malého Vojtíška, který i přes bezlepkovou, bezmléčnou, bezvaječnou a bezsojovou dietu má stále zdravotní problémy.

Příběh napsala Vojtíškova maminka Anna a její článek je zároveň i žádostí směrem ke komunitě i další veřejnosti, aby se podělili o názory nebo podněty, které by mohly pomoci při řešení Vojtíškova zdravotního stavu. Pokud tedy máte názor, o kterém si myslíte, že by mohl pomoci, tak jej můžete napsat k diskuzi ke článku nebo nás kontaktujte na našem emailu a mi předáme Váš email mamince.

O tom, že je článek určitě zajímavý svědčí i 106 doporučení čtenářů na sociální síti Faceboook (Potravinová alergie.info na Facebooku) za 1 týden od uveřejnění.

Diskuze ke článku je umístěna zde - Diskuse ke článku: Maminky nepláčou:)

Mamince moc děkujeme za příběh, Vojtíškovi i celé rodině držíme palce a přejeme hodně zdraví.

Recept na Velikonoční nádivku bez mléka

3. dubna 2012 v 11:34 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Velikonoce jsou již tento týden a tak Vám snad přijde vhod nový recept na tradiční velikonoční pokrm od paní Heleny.
Novým receptem na serveru Potravinová alergie.info je postup na přípravu Velikonoční nádivky. Kromě uzeného masa, rohlíků, koření, cibule, česneku a vajec budete potřebovat i listy z nových kopřiv.

Recept naleznete zde - Velikonoční nádivka