Únor 2012

Nový recept - Jáhelný koláč s jablky

22. února 2012 v 15:22 | Petr |  Nejnovější články a recepty
V minulém týdnu přibyl na náš server nová recept ze kategorie sladká jídla. Recept vložila paní Ilona D., které tímto děkujeme. Jde o návod na přípravu jablečného koláče z vařených jáhel. Pokrm neobsahuje ani laktózu, ani blílkovinu kravského mléka, ani lepek, ani sóju a dokonce ani vajíčka, což je výborné pro většinu diet v rámci potravinových alergií.


Podobné recepty naleznete na našem webu zde Koláče recepty nebo přidávám přímo odkazy na recepty na koláče z jablek a hrušek:

10 nejčtenějších článků v roce 2011

14. února 2012 v 11:26 | Petr |  Vývoj webu
K top ten nejlepších receptů v minulém roce přidávám také žebříček nejčtenějších článků na serveru Potravinová alergie.info v roce 2011.

Překvapivě se na prvním místě žebříčku nejpopulárnějších článků ukázka vzorového jídelníčku pro dodržování dělené stravy. Druhé místo obsadil článek o atopickém ekzému a na třetím místě se umístil článek o rozdělní alergie na mléko a intolerance na laktózu.

Nejčtenější články na serveru Potravinová alergie.info


Recept na český guláš

6. února 2012 v 11:30 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Zdá se to neuvěřitelné, ale teprve v tomto roce se na našem serveru objevil první recept na guláš. Vzhledem k tomuto faktu Vám nabízím odkaz na recept, který vložila paní Majda.

Jde o hovězí guláš, který se nezahušťuje moukou nebo škrobem, ale zahustí se bramborem. Z tohoto důvodu se hodí i pro Bezlepkovou dietu a celiakii.

Paní Majdě moc děkujeme a vlastní recept naleznete zde - Guláš zahuštěný bramborem.

A pokud se chcete podělit o svůj recept na guláš nebo jiné jídlo, tak můžete zde - vložit vlastní recept