Listopad 2011

Atopický ekzém - masti, koupele a lokální léčba

28. listopadu 2011 v 10:40 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Nejnovějším článkem na našem serveru Potravinová alergie.info je článek paní Věry, která napsala další díl svého seriálu o atopickém ekzému a zejména o léčbě této nemoci.

Poslední díl se věnuje lokální léčbě atopického ekzému. Článek naleznete zde - Atopický ekzém VI. - Lokální léčba .

Paní Věře moc děkujeme za výborný a velmi kvalifikovaný článek a přidávám odkaz na další články seriálu o atopickém ekzému.


Recept na pečeného pstruha na kmíně a cibuli

13. listopadu 2011 v 15:08 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Pstruh bývá označován za nejchutnější naši rybu. Protože jsem zatím všechny české ryby nejedl, tak to nemohu tvrdit, ale lze souhlasit s tvrzením, že patří mezi ty nejlepší. Zejména pokud se dobře připraví. A dobře připravit neznamená připravovat složitě, ale spíš jednoduše s několika málo ingrediencemi.
A přesně takový recept vložila na náš web Potravinová alergie.info čtenářka pod jménem nebo pseudonymem Světluška.

Světlušce děkujeme zde si můžete přečíst její recept na Pečený pstruh na kmínu a cibuli.

Domácí Rafaelo jako vánoční cukroví

9. listopadu 2011 v 10:52 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Nový recept na vánoční cukroví na našem serveru je variací na velmi známé kokosové kuličky Rafaelo od nejmenovaného výrobce. O tom, jak je jednoduché si udělat Rafaelo doma a zda jde o výrobek srovnatelný s originálem se můžete přesvědčit, pokud vyzkoušíte recept - Kokosové kuličky ala Rafaelo.

Rafaelo jako vánoční cukroví

V databázi receptů na vánoční cukroví najdete i další návody na výrobu těchto produktů. Je velmi zajímavé, že každý recept na Rafaelo je úplně jiný a každý se připravuje z jiných surovin.
Zde je seznam další receptů na Rafaelo:

Pečené a nepečené vánoční cukroví

5. listopadu 2011 v 17:30 | Petr |  Vývoj webu
Na základě požadavků návštěvníků našeho serveru jsme vytvořili dvě nové stránky na recepty. Konkrétně jde o nové stránky v sekci recepty na vánoční cukroví.

Nové strany nyní rozdělují recepty na vánoční cukroví podle postupu přípravy na vánoční cukroví pečené a vánoční cukroví nepečené. Po rozdělení podle názvů (Linecké cukroví Vánilkové rohlíčky Vánoční perníčky Kokosky jako vánoční cukroví, Vánoční kuličky, Vánoční kolečka, Další druhy vánočního cukroví recepty) nebo podle obsahu některých ingrediencí (Vánoční cukroví medové cukroví bez medu ořechové vánoční cukroví cukroví bez ořechů vánoční kokosové cukroví cukroví bez kokosu mandlové vánoční cukroví), se tak objevuje i rozdělení podle toho, zda cukroví připravíte v troubě nebo zda jde vlastně o studenou přípravu.

Slepované perníčky s polevou nový recept na vánoční cukroví

5. listopadu 2011 v 9:51 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Recepty na vánoční cukroví se nám rozšiřují a stále přibývají další a nové. Poslední přírůstkem v naší databázi receptů na vánoční pochoutky je recept slečny Veroniky a její maminky. Jejich recept na slepované vánoční perníčky s polevou je velmi zajímavou variací na klasické české vánoční cukroví. Autorkám moc děkujeme a těšíme se na další zajímavé recepty.

Další recepty na vánoční perníčky na serveru Potravinová alergie.info:

Pro přehlednost uvádím i odkazy na postup výroby další druhů perníčků od různých autorů:

Hříbečky recept na nepečené vánoční cukroví z ořechů

2. listopadu 2011 v 9:28 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Hříbečky nebo houbičky v různých druzích, formách a z různých ingrediencí jsou poměrně častým námětem při výrobě vánočního cukroví.

Nový sladký recept na našem serveru, který asi před vánočními svátky snad ani nemůže být na nic jiného než na vánoční cukroví se je zaměřen na nepečené vánoční cukroví z ořechů nebo mandlí, cukru, bílku a kakaa.

Ačkoliv jde o recept poměrně velmi jednoduchý, přesto nepochybuji, že konečný výsledek bude výborný. Recept je v kategorii Recepty na ořechové vánoční cukroví a přidávám i přímý odkaz - Hříbečky - nepečené vánoční cukroví recept.

A jak již bývá tradicí vedle seznamu receptů obsahující ořechy máme i stránku, kde najdete recepty na vánoční cukroví bez ořechů a tak doufám, že si u nás každý najde to své pravé ořechové :-).

Recept na kokosové vánoční cukroví

1. listopadu 2011 v 11:06 | Petr |  Nejnovější články a recepty
O tomto víkendu naše čtenářky nelenily a vložily nové recepty na vánoční cukroví. Prvním receptem je recept na Kokosové vánoční cukroví do formiček, které vložila paní Zdenka, které tímto děkujeme.

Recept nabízí postup na výrobu těsta, ze kterého je možné dělat pečené vánoční cukroví ve formičkách i bez forem a podle vlastní fantazie.

Vánoční cukroví z kokosu

Všechny recepty na pečené i nepečené vánoční cukroví, ve kterém je použit kokos, kokosová moučka nebo kokosové mléko jsou umístěny na stránce - kokosové vánoční cukroví recepty.
Pokud naopak kokos nemusíte a nechcete kokosové ingredience používat při výrobě vánočního cukroví, tak je zde pro Vás stránka - Recepty na vánoční cukroví bez kokosu.