Říjen 2011

Makronky jako nový recept na vánoční cukroví

27. října 2011 v 15:59 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Už jsem se obával, že letos se nebudou objevovat nové recepty na vánoční cukroví. Naštěstí jsem se mýlil a tak Vám můžu nabídnout nový recept z kategorie další druhy vánočního cukroví, který vložila paní Karolína. Paní Karolíně moc děkujeme a pro Vás uvádím odkaz na postup výroby této pochoutky z mandlí, cukru a vaječného bílku - recept na Makronky vánoční cukroví.

A pokud i Vy máte zajímavý a dobrý receptík na vánoční pochoutky nebo jiné pokrmy, tak se podělte s našimi čtenáři na stránce - vložte vlastní recept.

Zapečené brambory se smetanou - nový recept

26. října 2011 v 10:05 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Klasika francouzské kuchyně, zapečené brambory s masem, zeleninou a poctivou smetanou se objevily v našem receptáři. Recept na francouzské brambory vložila paní Adéla a já bych jí velmi rád touto cestou poděkoval a zárověň uvádím odkaz na uvedený Recept na francouzské brambory s mletým masem.

Pokud máte svůj recept na hlavní jídlo, vánoční cukroví nebo jiný pokrm, tak se určitě podělte s našimi čtenáři - Chci vložit vlastní recept.

Pečené krůtí maso recept

25. října 2011 v 11:49 | Petr |  Nejnovější články a recepty
V poslední době se spíše než recepty na vánoční cukroví objevují recepty na hlavní jídla. Posledním přírůstkem v naší databázi receptů je recept na pečenou krůtu respektive pečené krůtí maso se sušenými svěstkami a podávané s doma dělanými hranolky. Recept vložila paní Mirka a tak jí touto cestou děkujeme.


Recepty na vánoční cukroví - nejlepší recepty

13. října 2011 v 22:49 | Petr |  Vývoj webu
Jako každý rok v této době Vám ukážeme pořadí 20 nejlepších nebo nejpopulárnějších receptů na vánoční cukroví na serveru Potravinová-alergie.info.

V porovnání s předchozím rokem dochází k mnoha zajímavým změnám. První místo si neotřesitelně drží klasika českých vánočních receptů Linecké cukroví. Na druhé místo se bez respektu novinky dostal recept na Křehké jemné vánoční cukroví. Na třetí místo odsunula uvedené novinky další klasiku - recept na Vanilkové rohlíčky a pokles o jedno místo zaznamenaly i vánoční perníčky. V tabulce 20 nejpopulárnějších receptů na vánoční cukroví je sedm novinek, které jsou pro přehlednost uvedeny v tabulce červeně. Stav, který byl aktuální v roce 2010 v podobné období naleznete v příspěvku Nej vánoční cukroví recepty 2010.

Nejpopulárnější recepty na vánoční cukroví do 12. října 2011:


Pořadí k říjen 2011Recept na vánoční cukrovíPořadí říjen 2010
1LINECKÉ CUKROVÍ1
2Křehké jemné vánoční cukroví X
3VANILKOVÉ ROHLÍČKY 2
4Vánoční perníčky 3
5Linecké těsto vánoční 4
6PODVODNICE 8
7Jednoduché kokosky 6
8Kokosové cukroví 9
9FALEŠNÁ OŘECHOVÁ NÁDIVKA X
10Nepečené kuličky 15
11Kokosové rohlíčky X
12Žloutkové oválky 11
13Vánoční štola X
14Jemné máslové cukroví 17
15Pohankové sušenky X
16Vánoční trubičky s krémem 18
17Citronová kolečka 20
18Nafouklá kolečka 19
19Čokoládovo ořechové hvězdičky X
20Linecké vánoční těsto 16
21Ježci vánoční cukroví X
22Mrkvové vánoční cukroví X

Nový recept na Vepřovou pečeni na česneku

12. října 2011 v 9:33 | Petr |  Nejnovější články a recepty
V našem receptáři na hlavní jídla se objevil nový zajímavý recept na pečenou vepřovou kýtu "špikovanou" česnekem. Recept od paní Elišky vypadá opravdu velmi lákavě a určitě jej mnoho z nás vyzkouší.

Paní Elišce tímto moc děkujeme a zde uvádíme odkaz na vlastní recept - Pečená vepřová kýta s česnekem.

A pokud máte vlastní postup na pečené vepřové maso nebo jiný pokrm, tak neváhej a podělte se s našimi čtenáři - vložit vlastní recept.

Recepty na vánoční cukroví změny

4. října 2011 v 11:48 | Petr |  Vývoj webu
V říjnu již tradičně roste zájem o recepty na vánoční cukroví. Protože vánočních receptů máme na našem serveru poměrně hodně, tak jsme trochu upravili tuto sekci vánočního pečení.
Celá úprava receptů na vánoční cukroví spočívá v přidání dalších stránek s jednotlivými kategoriemi vánočních receptů a analogické úpravě stávajících stránek.

Nově přidané stránky s recepty na vánoční cukroví: