Listopad 2009

Nový recept na vánoční cukroví - Ledovky

25. listopadu 2009 v 9:05 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Ledovky jsou novým receptem na našem serveru, patří do sekce Vánoční cukroví recepty
a poslala nám jej paní Denisa. Paní Denise moc děkujeme a přikládáme odkaz na zmiňovaný recept:a jiné recepty naleznete zde Další druhy vánoční cukroví

Nový recept na Narozeninový dort bez mléko

23. listopadu 2009 v 9:44 | Petr |  Nejnovější články a recepty
I v čase receptů na vánoční cukroví se na našem serveru objevují i recepty na jiné pokrmy. Posledním přírůstkem v naší databázi receptů je recept na Narozeninový dort II , který je bez mléka a tedy v kategorii Jídla neobsahující mléko (alergie na mléko a intolerence laktózy).

Recepty na sladká jídla podle druhů


Nový recept na vánoční cukroví Truffle

18. listopadu 2009 v 9:48 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Dobrý den, recepty na vánoční cukroví jsou nyní, celkem logicky v předvánočním čase, nejpopulárnější sekcí našeho serveru. A jsem rád, že mohu uvést nový recept na cukroví, konkrétně jde o recept Truffle - vánoční cukroví, které nám zaslala paní Simonka.
Paní Simonce moc děkujeme a pokud máte vlastní recept a chcete se podělit, tak prosímn učiňte zde: vložit vlastní recept .

Recpty na vánoční cukroví podle druhů


Nový článek na téma Projevy alergií a intolerancí v trávící soustavě

13. listopadu 2009 v 9:08 | PEtr |  Nejnovější články a recepty
Pří psaní článku Projevy potravinové alergie a intolerance respektive při korekturách toho článku Lenka připsala text, který se nakonec stal samostatným článkem zaměřeným na trávicí soustavu a její vztah respektive projevy intolerancí a alergií v této oblasti.

Jak se projevují potravinové alergie a intolerance - nový článek

9. listopadu 2009 v 9:55 | Petr
Potravinová alergie i potravinová intolerance se mohou projevovat různými způsoby v různých částech organismu. Alergie i intolerance se mohou projevit na kůži jako kopřivka nebo Atopický ekzém. Jiné projevy mohou být v oblasti dýchací soustavy, trávicí soustavy, podrážděním sliznice očí nebo slzením a ve velmi kritických případech i anafylaktickým šokem.
Informace o projevech alergií a intolerancí potravin najdete ve článku Projevy potravinové alergie a intolerance .

Diskuse k tématu Jak se projevuje potravinvová intolerance a alergie je zde Trávicí soustava a projevy potravinové alergie a intolerance.

Pokud máte text, který bychom mohli publikovat, tak nám ho pošlete emailem nebo zde máte možnost vložit vlastní článek.

Nová sekce pro články o alergii na ryby, korýše a měkkýše

2. listopadu 2009 v 9:19 | Petr |  Vývoj webu
Rozděle informací na našem serveru je několikanásobné. Nejjednodušší rozdělení Potravinové-alergie.info je asi na Články, Recepty a Diskusní příspěvky.

Druhou možností je rozdělení podle typu článků na:
Orientaci na webu umožnují i takzvaná témata, tzn. okruhy článků s podobnou tématikou. A právě zde dochází ke změně respektive k přidání nového tématu - Alergie na ryby ,kam patří články a diskuse s problematikou potravinové alergie na korýše, měkkýše, ryby i jiné mořské či sladkovodní potvory.

Další témata: