Říjen 2005

Biopotraviny - článek

26. října 2005 v 23:17 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Včera jsem absolvoval svou vlastní první návštěvu specializované prodejny biopotravin. Protože jsem v oblasti biopotravin neměl úplně jasno, tak jsem problematiku nastudoval .A problematika biopotravin může být užitečná pacientům s alergií nebo intolerancí na potraviny a to je důvod proč vnikl článek:

Nová strana pro GFCF recepty

22. října 2005 v 21:33 | Petr |  Vývoj webu
Na žádost čtenářů jsme přidali stránku s GFCF recepty, kde se zobrazují recepty vhodné pro alergiky na mléko (a intolerantní na laktózu) a zároveň jídla pro celiaky (lidi s celiakií).

Přidán článek GFCF dieta - gluten free casein free diet

21. října 2005 v 23:02 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Lenka napsala článek, který popisuje problematiku GFCF dieta - gluten free casein free diet. GFCF dieta je Gluten Free Casein Free diet, což znamená, že jde o dietu, při které je nutné vynechat glutén (lepek) a také kasein, který je součástí mléka a mléčných výrobků, z hlediska problematiky alergie a intolerance na potraviny jde o kombinaci dvou diet - diety bezlepkové (alergie na obilniny, Celiakie, duhringova nemoc) a diety bezmléčné (alergie na mléko nebo intolerance laktózy).

Celiakie - nové články o celiakální sprue

20. října 2005 v 11:29 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Tak jsem dnes konečně přidal články o nemoci zvané celiakie neboli o Celiac Disease, někdy nazávanou pouze CD. Jde vlastně o intoleranci lepku, který je součástí obilnin (pšenice, žito, oves, ječměn). Pro pacienty postižené celiakální sprue naštěstí existují i výrobky z kukuřice, rýže a dalších surovin a v dněšní době je možné bezlepkové potraviny zakoupit, byť to není za levný peníz.

A odkaz na články:

Článek na E-cka a další recepty na vánoční cukroví od Andy

15. října 2005 v 13:36 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Tak Lenka konečně dopsala článek o É-čkách a dalších přídatných látkach, které se používají v potravinářství.
Velmi důležité je to zejména pro pacienty s intolerancí laktózy (protože je některých součástí) a lidi s intolerancí lepku (celiakie) a alergií na obilniny. Tak tedy odkaz na

Vloženy nové recepty na vánoční cukroví

13. října 2005 v 17:30 | Petr |  Nejnovější články a recepty
Tak jsme vložili do systému recepty na vánoční cukroví od paní Andy. Pokud chcete péct

Proč blog Potravinová alergie.info

12. října 2005 v 13:46 | Petr
Proč jsem založil blog o webu Potravinová alergie.info?

Důvodů je několik:
1) Popularizace webu Potravinová alergie.info.
Server je zaměřen na problematiku potravinové alergie, potravinové intolerance a příbuzných oblastí . Celý projekt je neziskový a měl by sloužit popularizaci problematiky nejen mezi postiženou komunitou, ale i mezi veřejností obecně. Vzhledem k některým příběhům alergiků by měl popularizovat problematiku potravinových alergií a intolerancí i mezi obvodními lékaři a pediatry.
2) Informovat o novinkách na serveru Potravinová alergie.info
Neformální formou bych rád na těchto stránkách informoval o nových článcích, pozadí jejich vzniku a dalších možnostech rozvoje projektu
3) Vyzkoušet možnosti bloggu jako média pro komunikaci se čtenáři.
Blog.cz mne zaujal a protože sleduji projekty JYXO-a, tak jsem se rozhodl to zkusit.